LEVENT UYSAL KİMDİR?

Levent UYSAL

Eğitimci ve iş adamı. 2010 yılında eğitime başlayan Nişantaşı Üniversitesi’nin Kurucu Başkanı ve Nişantaşı Eğitim Vakfı Kurucusudur.

KİŞİSEL HAYATI

Levent Uysal 1968 yılında Mersin`de, Doç. Dr. Cevdet Uysal ve Fatma Uysal çiftinin büyük oğlu olarak dünyaya geldi.

Çocukluğunda dedesinin yanında ticaret deneyimi kazanan Levent Uysal, üniversite eğitimi için İstanbul’a gelerek İstanbul Üniversitesi İktisadi İlimler Enstitüsü Turizm İşletme Bölümü’nü bitirdi.

Öğrenciyken tanıştığı ve aynı zamanda sınıf arkadaşı olan eşiyle dünya evine giren Levent Uysal Efe ve Elvin adında iki çocuk babasıdır.

Teknolojiye ve araştırmaya büyük ilgi duyan Uysal, aynı zamanda tarihe meraklı kişiliği ile tanınmaktadır. Çocuklarıyla birlikte vakit geçirmekten büyük mutluluk duyan Levent Uysal`ın bir diğer ilgi alanı ise gastronomidir. Yemek yapmayı seven, dünyanın farklı tatlarını bir araya getirmekten keyif alan Levent Uysal, ailesi ve sevdiklerinin arasında hazırladığı lezzetli yemekler ile anılmaktadır.

EĞİTİM ve İŞ HAYATI

Levent Uysal  üniversite eğitimi sırasında çeşitli iş kollarında çalışarak kariyer hayatına başladı.  İş dünyasında uzun yıllar Türkiye’nin önde gelen teknoloji şirketlerinde üst düzey yöneticilik görevinde bulundu.

Stuttgart Üniversitesi’nde öğretim üyesi olarak görev yaptıktan sonra Türkiye’ye dönerek Çukurova Üniversitesi’nin yapılanması için çalışmalarda bulunan babası Doç. Dr. Cevdet Uysal’ın vasiyetiyle eğitime yatırım yaparak Nişantaşı Eğitim ve Kültür Vakfı ile birlikte, 2010 yılında Nişantaşı Meslek Yüksekokulu, 2012 yılında ise Nişantaşı Üniversitesi’nin kurdu..

20 binin üzerinde öğrencisiyle Türkiye’nin başarılı vakıf üniversitelerinden biri olan Nişantaşı Üniversitesi;  Maslak 1453 NeoTech Kampüsü’nde eğitim vermektedir.

Yönetiminde bulunduğu eğitim kurumlarında insan odaklı yaklaşıma önem veren Levent Uysal,  eğitimle ilgili her platformda tüm eğitim gönüllülerine imkan ve fırsat sağlayarak  destek olmaktadır.

Eğitime gönül veren herkesi destekleme amacıyla kurduğu vakıf üzerinden, insanlara katma değer sağlamaya çalışmaktadır.

Eğitim Bilgisi

EĞİTİM

Doktora – Aston American University – İşletme Yönetimi Felsefesinde Doktora

Yüksek Lisans  Aston American Üniversitesi – İşletme Yönetimi Yüksek Lisansı

Lisans – Aston American Üniversitesi – İşletme Yönetimi Lisansı

Lisans – İstanbul Üniversitesi, İktisadi Bilimler Enstitüsü – Turizm İşletmeciliği Lisansı

SERTİFİKALAR

HarvardX, Technology Entrepreneurship

MITX, Launching Innovation in Schools

Projeler ve Okullar

Nişantaşı Üniversitesi
Nişantaşı Üniversitesi
GLB United
GLB United
London United Education
London United Education