İşadamı, Eğitimci, Girişimci

Dr. Levent Uysal

Benim hikayem bir hayal ile başladı.

Her yeni güne, cesaret ile daha iyiyi yapmak icin uyanıyorum.

1968 yılında Mersin’de doğdu. Dr. Levent Uysal, iş dünyasında uzun yıllar Türkiye’nin önde gelen teknoloji firmalarında üst düzey yöneticilik görevinde bulundu. 25 yıllık profesyonel iş hayatında gerçekleştirdiği ve planladığı çalışmalarla Nişantaşı Eğitim Vakfı’nı kurdu. 40 binden fazla öğrencinin global standartlarda eğitim almasına olanak sağlayan Türkiye’nin en başarılı vakıf üniversitelerinden biri olan NeoTech Campus’ün kurucu başkanlığına devam etmektedir.
Dr. Levent Uysal’ın girişimleriyle, UNICEF Eğitim Gönüllüsü olan üniversite kadına şiddete karşı birçok sosyal sorumluluk projesinde ve uluslararası birçok platformda yer alıyor. Dr. Levent Uysal, üniversitenin Birleşmiş Milletler Global Partnerliği ’ne imza atmasına öncü olan sayılı eğitim liderlerinden biridir.

Eğitim

Eğitimin önemine yürekten inanan Dr. Levent Uysal’ın Harvard Ünivesitesi’nden ‘Laboratuvardan Pazara Teknoloji Girişimciliği ve Massachusetts Institute of Technology’den ‘Okullarda İnovasyon Başlatmak’ adlı iki sertifikası da bulunmaktadır. Ayrıca;  Technology Entrepreneurship: Lab to Market Harvardx on edX ve Launching Innovation in Schools MITx on edX gibi çok önemli sertifikalara sahiptir.

Tecrübe

Uzun yıllar, Türkiye’nin önde gelen telekom ve teknoloji şirketlerinin üst düzey yönetici pozisyonunda öne çıkan yeniliklere imza atan Dr. Uysal, ailesinin talebi üzerine 2009 yılında eğitim, sağlık ve kültür alanlarındaki faaliyetleri teşvik etmek üzere Nişantaşı Eğitim Vakfı’nı kurdu. Vakfın kuruluşundan tam bir yıl sonra, Nişantaşı Meslek Yüksekokulu’nu, ardından 2012 yılında da Nişantaşı Üniversitesi’ni hayata geçirerek, teknolojinin ve eğitimin bir arada olduğu bir anlayışla binlerce öğrenciyi geleceğe hazırlamaktadır. Nişantaşı Üniversitesi 1453 NeoTech Kampüsü’nde 40.000’den fazla öğrencinin global standartlarda eğitim almasına olanak sağlayan Dr. Levent Uysal, halen Nişantaşı Eğitim Kurumları’nın yönetim kurulu başkanlığını, Nişantaşı Eğitim Vakfı’nın yurt içi ve yurt dışında başkanlığı görevini yürütmektedir. 

 

Hayat

Dr. Levent Uysal’ın Mart 2021’de ‘5.0 Önde Başlamak’ adlı kitabı okurlarıyla buluşturdu. Dr. Uysal, tüm birikimlerini toplumla ve özellikle gençlerle paylaşmak için yazmaya devam etmektedir ve yeni kitabı da çok kısa bir süre içinde raflardaki yerini alacaktır.
Dr. Levent Uysal, evli ve iki çocuk babasıdır.

Kitaplar: