Kitaplarım

Dr. Levent Uysal

“5.0 Önde Başlamak”

Tarih boyunca insanlık geleceği düşlemiş ve gelecek üzerine senaryolar üretmiştir. Dijitalleşen dünyamızda ise geleceği düşlemek aynı zamanda dönüşümün kapısını aralamak anlamına geliyor. Bilginin raf ömrünün her geçen gün kısaldığı günümüzde dünya ağlar üzerinden yeniden yapılanıyor. Çocuklarımızı ve gençlerimizi geleceğe hazırlamak ve içlerindeki dâhiyi uyandırmak için öncelikle ele almamız gereken konu ise eğitimin geleceği.

 

Gençliğin algısı, bakış açısı, yetenekleri çok farklı. Geleceğin dünyasını şekillendirecek olanlar da onlar. Onlara yol göstermek de önce maneviyat sonrasında da değişen dünyayı anlamak ve kucaklamakla gerçekleşecek. 

“+1 Kendine Değer Katabilmek”

Her insanın geninde onu bir alanda mükemmel kılacak bir özellik gizlidir sadece bunun farkında değildir. Meşhur bir cümle var bugünlerde “Doğduğun ev kaderindir” diye. İşte kitabımda tam da bunun doğru olmadığını vurguluyorum. Dehaları ortaya çıkaran da bu aslında. İçine doğdukları dünyaya sıkışıp kalmamak, yaşam amacını bulmak, kendi yolunda inanarak, öğrenerek, pes etmeden, gelişerek yürümek ve hayal ettikleri geleceğe sahip olmak. Çünkü insanları birbirinden ayıran sahip oldukları değil, sahip olduklarını nasıl kullandıklarıdır.