MHP Mersin Milletvekili Uysal, 1000 Çocuk ile Ata’nın Huzurunda

MHP Mersin Milletvekili Uysal, 1000 Çocuk ile Ata’nın Huzurunda

Milliyetçi Hareket Partisi Mersin Milletvekili Dr. Levent Uysal Atatürk’ün ebediyete irtihal edişinin 85. yılı ile ilgili “Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 85 yıldır bedenen bizimle olmayabilir ancak fikirlerini yaşatmaya, onu yeni nesillere anlatmaya devam ediyoruz. Atamızın izinde ilerleyerek emanet ettiği Türkiye Cumhuriyeti’ne sahip çıkıyoruz” şeklinde konuştu.

Erdemli Belediyesi, Erdemli Kaymakamlığı ve Erdemli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Yörük Çocukları Ata’nın Huzurunda” projesi çerçevesinde Anıtkabir’e gelen 1000 çocukla da bir araya gelen MHP Mersin Milletvekili Dr. Levent Uysal “Çocuklarımızın ülkemizin kurucusu Atatürk’ü bilmeleri, araştırmaları ve verdiği mücadeleyi içselleştirmeleri büyük önem arz ediyor. Erdemli Belediye Başkanımız Mükerrem Tollu ile ilçede gerçekleştirdiğimiz muhtarlar buluşmasında 1000 çocuğumuzla Atamızın huzurunda olacağımızı söylemiştik. Bugün Anıtkabir’de çocuklarımızla beraber Aziz Atatürk’ü ziyaret ettik. Geleceğimiz, çocuklarımızın elinde ve tarihimizi iyi öğrenmelerini sağlamalıyız” şeklinde konuştu.

Milletvekili Uysal geleceğimizin teminatı çocuklar ve gençler ile Atatürk’ün huzurunda olmaktan onur duyduğunu belirterek “Öyle bir lider düşünün ki ‘Ben gerektiği zaman, en büyük armağan olmak üzere Türk milletine canımı vereceğim’ sözüyle ülkesine olan bağlılığını anlatıp, Türkiye Cumhuriyeti’ni bize armağan etti. Her zaman kalbimize yakın bir lider olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, dünyaca da örnek gösterilen biri oldu. İleri görüşlülüğüyle Türk milletine çağ atlattı, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin dünya ülkeleri arasında saygın bir hale gelmesini sağladı. Atatürk aynı zamanda büyük bir komutandı. Kurtuluş Savaşı’nın başarıyla sonuçlanmasını sağlayıp zaferin kazanılmasında da en büyük paya sahip oldu. Nice ülkeler sömürü altındayken o bize tam bağımsızlığımızı kazandırdı. Biz vatan bütünlüğünü korumayı ecdadımızdan ve Atamızdan öğrendik. İlimin, bilimin ışığında ülkemizi muasır medeniyet seviyesine getirdik. Fikirlerini nesilden nesile aktarmaya, emanet ettiği Cumhuriyete dört elle sarılmaya devam edeceğiz. Bugün Erdemli Belediyemizin ve Belediye Başkanımız Mükerrem Tollu’nun öncülüğünde çocuklarımızı Anıtkabir’e getirdik. Amacımız gençlerimizin geçmişini öğrenmesini sağlayıp, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün onlara bıraktığı mirası idrak etmeleri. Cumhuriyetimizin 100.yılına girdiğimiz şu günlerde daha iyi anlıyoruz ödenen bedelleri. ‘Beni görmek demek, mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu kafidir’ sözüyle de Atatürk, kazanımlarını yaşatmamızı ve Türkiye Cumhuriyeti’ni her alanda geliştirmemizi istemiştir. Biz de yurdumuzun diğer ülkeler tarafından örnek alınmasını sağladık ve dünya önünde karar alan bir ülke konumuna geldik. Ayrıca geleceğin güçlü Türkiye’si mazlum milletlere umut, şefkat eli uzatılmasını bekleyenlere de destek olmaya devam edecek. Türkiye Cumhuriyeti bugün diğer orta doğu ülkeleri gibi savaşla burun buruna gelmiyorsa bunu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e borçludur. Bu bilinçle Atamızın ilkelerini iyi anlamalıyız. Aramızdan ayrılışının 85.yılında Baş Öğretmen, Ebedi Komutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aziz hatırasını saygı ile yad ediyor, ona, kahraman silah arkadaşlarına, aziz şehitlerimize ve ebediyete intikal eden şanlı gazilerimize de Allah’tan rahmet diliyorum. Ruhları şad olsun. Senin izinde, daima ilkelerinle. İyi ki varsın Başkomutanımız…” ifadelerine yer verdi.

Paylaş:
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Instagram