Ramazan Ayında Teknoloji Kullanımı | Araştırma:Adcolony

Ramazan Ayında Teknoloji Kullanımı | Araştırma:Adcolony

Ramazan Ayında Teknoloji Kullanımı|Araştırma: Adcolony. Müslümanlar için en önemli zamanlardan biri olan Ramazan ayı dün itibariyle başladı. Bu süre zarfında bildiğiniz üzere bir çoğumuz ruhani bir detoks yapmayı tercih eder ve huzurlu bir ay geçirmek için de dua, düşünme ve toplumsal konulara odaklanmayı seçer. Tabi pandemi sebebiyle bu sene çok paylaşım yapılamayacak, bu keyifli anları sevdiklerimizle paylaşmak çok zorlaşacak olsa da, teknoloji sayesinde mesafeler yine kapanacak ve mobil cihazlar ile uzaklar yakın olacak diyebiliriz.

Ramazan ayında teknoloji kullanımı için reklam teknolojilerinin öncülerinden AdColony de bu ay ile alakalı bir çalışma yaptı ve blogunda bu çalışmayı yayınladı. Daha iyi iç görüler elde etmek ve kullanıcıların mobil davranışlarını anlamak için Ramazan ayı boyunca mobil kullanım konusunda Türkiye’deki insanların davranışlarını analiz etmek için geniş kapsamlı bir anket yapılmış. Konu teknoloji olunca ben de sizlerle bu değerli ramazan ayında teknoloji kullanımı  anketin sonuçlarını paylaşmak istedim. 

Ankette Benim Gözüme Çarpan Detaylar Şöyle:

Akıllı telefonlarda harcanan süre artıyor — Katılımcıların% 48’i Ramazan ayında akıllı telefonlarında diğer zamanlara göre daha fazla zaman geçireceklerini ve% 72’si akıllı telefonlarını en çok gün içinde kullanacaklarını belirtiyor.

Akıllı telefonlar alışveriş için — Katılımcıların% 76’sı Ramazan alışverişi yaparken akıllı telefonlarını kullanacaklarını,% 66’sı ise Ramazan için alışveriş yaparken uygulama içi kullandığını belirtiyor.

Ramazan ayında mobil oyunların etkileşimi de artacak gibi — Ankete katılanların % 66’sı Ramazan ayında her zamankinden daha fazla mobil oyun oynadıklarını belirtiyor.

Salgın nedeniyle internette teslimat hızla arttı — Katılımcıların% 77’si Ramazan alışverişlerinde eve teslimat seçeneklerini kullanacaklarını belirtirken, en çok alışveriş yaptıkları alışverişler % 74 ile bakkal,% 52 ile şekerleme ve % 46 ile kıyafet oldu.

Kendinize iyi bakmanız çok önemlidir — ankete katılanların% 77’si Ramazan ayında kozmetik harcamalarının arttığını belirtirken, en çok satın aldıkları kozmetiklerin% 59 ile saç bakım ürünleri,% 47 ile parfüm ve koku ve% 46 ile makyaj ve kozmetik ürünleri olduğunu belirtiyor.

Evde yemek yapmak ruhu besliyor — ankete katılanların% 92’si evde yemek yapacağını söylüyor.

Kalite ve fiyatlandırma en önemli öncelik— Katılımcıların % 50’si Ramazan için alışveriş yaparken kalitenin en önemli faktör olduğunu belirtiyor ve ardından %43 ile fiyatlandırma ve indirimler geliyor.

Paylaş:
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Instagram