Levent Uysal: Yabancı Dil Ana Vatanında Öğrenilir

Levent Uysal: Yabancı Dil Ana Vatanında Öğrenilir

Yabancı Dil Ana Vatanında Öğrenilir . Trabzon’da devam eden Educaturk Eğitim Fuarı’na katılan Nişantaşı Üniversitesi’nin Londra Kampüsü Karadeniz lansmanı ilgi görüyor. Fuarda konuşan Nişantaşı Eğitim Vakfı kurucusu Levent Uysal, “Gençler Londra Kampüsümüze ilgi gösteriyor. Çünkü artık hepsi yabancı dilin meslek seçimi kadar önemli olduğunun bilincinde” dedi.

Devlet ve özel olmak üzere toplam 66 lisenin ziyarete geldiği Trabzon fuarında yaklaşık 25 üniversite yer alıyor. Sınav kaygısı, stres ve motivasyon, yüksek öğretime geçiş sistemi, sınav, sınavda kazanılmaz, CV hazırlama, sağlıkta meslek seçimi, YGS-LYS başarı stratejileri gibi birçok seminerin verildiği fuarda Nişantaşı Üniversitesi Eğitim Fuarları Koordinatörü Hatice Karataş da öğrencileri Londra Kampüsü hakkında bilgilendirdi.

Fuarda konuşan Levent Uysal, “Gençlerimiz en çok; ‘herkes Londra Kampüsüne gidebilecek mi?’, ‘Orada öğrencileri neler bekleyecek?’, ‘Londra’da eğitim süresi nedir?’, ‘Öğrenciye ne kadar ekstra masraf yaratacak?’, ‘Yaşamlarını sürdürebilmeleri için gereken harcamalara okul yardımcı olacak mı?’, ‘Alınan eğitimle ilgili herhangi bir sertifika verilecek mi?’, ‘Bu sertifika Türkiye’de geçerli olacak mı?’ gibi sorular üzerinde duruyorlar. Elimizden geldiği kadar meraklarını gideriyoruz, gerçekten çok ilgililer” diye konuştu.

İlk yurtdışı yerleşkelerini İngiltere’nin başkenti Londra’da açtıklarını ve isteyen tüm öğrencilerin dönemlik veya yıllık bazda eğitim almak için gidebilecekleri Londra Yerleşkesi için hiç bir ek eğitim ücreti alınmayacağını ve üniversitenin gözetimindeki yurtlarda konaklayacaklarını belirten Uysal, “Dil yaşayarak öğrenilir. Öğrencilerimiz uluslararası alanda kendilerini geliştirsinler diye hayata geçirdiğimiz bu yerleşke ile İngilizceyi anayurdunda öğrenecekler” dedi.

 

Paylaş:
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Instagram