İstanbul Nişantaşı Üniversitesi’nden ‘NFT Zirvesi’

İstanbul Nişantaşı Üniversitesi’nden ‘NFT Zirvesi’

İstanbul Nişantaşı Üniversitesi'nde NFT Zirvesi ve "Future Renaissance Collection" adlı sergi, iş, cemiyet ve sanat dünyasından ünlü simaları ağırlayacak.

Üniversite, Doç. Dr. Nagihan Çakar Koordinatörlüğünde, fikir yazarı ve akademisyen Prof. Dr. Uğur Batı küratörlüğünde ve sanat danışmanı Dr. Gizem Pamukçu’nun katkılarıyla Future Renaissance Collection NFT ve Metaverse konulu zirveye ev sahipliği yapacak. Sanatın birçok farklı yönünü NFT teknolojisiyle Blockchain’e aktaran NFT sanatçılarının eserleri İstanbul Nişantaşı Üniversitesi Neotech Campus’te sanatseverlerle buluşmayı bekliyor.Üniversitenin Sanat ve Tasarım Fakültesi Radyo-Televizyon ve Sinema Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Nagihan Çakar koordinatörlüğünde gerçekleştirilecek olan etkinliğe başta Nişantaşı Eğitim Vakfı Kurucusu Dr. Levent Uysal olmak üzere, Taner Alakuş, Kaan Kayabalı, Cem Kınay, Devrim Danyal, Prof. Dr. Uğur Batı, Elif Dağdeviren, Av. Onur Şahin, Mahmut Erdal, Dr. Gizem Pamukçu, Özden Pelister, Nuri Sayraç, Gaye Donay gibi, iş, sanat, akademi ve cemiyet dünyasından isimler de katılacak. Kaynak: Son Dakika Haber

Paylaş:
Facebook
Twitter
LinkedIn

Metaverse’ü Anlamak

#Metaverse kavramı hayatımızda son dönemlerde popülaritesini artıran bir konu haline gelse de düşünsel geçmişi bugünden 30 yıl öncesine kadar dayanıyor. 1992 yılında Neal Stephenson’un “Snow Crash”

Devamını Oku »