Dr. Levent UYSAL Bilişim Vadisi ile İş Birliği Protokolü

Dr. Levent UYSAL Bilişim Vadisi ile İş Birliği Protokolü

Nişantaşı Eğitim Vakfı Kurucusu Dr. Levent UYSAL ve Bilişim Vadisi Genel Müdürü Serdar İBRAHİMCİOĞLU’nun beraberliğinde, iki kurum arasındaki iş birliğini resmileştiren protokol Gebze Bilişim Vadisi’nde imzalandı.

Dr. Levent UYSAL Bilişim Vadisi ile İş Birliği Protokolü imzalanan iş birliği Bilişim Vadisi’nin İstanbul’da gerçekleşecek etkinliklerine NeoTech Campus ev sahipliği yapabilecek.

Protokol doğrultusunda Üniversite ile Bilişim Vadisi arasında ortak projeler geliştirilecek. Nişantaşı Üniversitesi öğrencileri ve öğretim elemanları ile Bilişim Vadisi’nde yer alan girişimciler; eğitim teknolojisi, tekno-girişim, robotik kodlama, teknoloji transferi ve otonom öğrenme konularında etkileşim içerisinde olacak; ayrıca Bilişim Vadisinde bulunan teknolojik altyapı, Nişantaşı Üniversitesi akademisyenleri ve öğrencilerine Edu 5.0 eğitim modeli kapsamında vizyon sağlayacak.

Dr.UYSAL; öğrenmenin ve teknolojinin hayat boyu sürdüğüne vurgu yaparak, “Eğitim ve teknolojiyi ayrılmaz bir bütün kabul ederek, bunu öğrencilerimize eğitim hayatları boyunca sunmayı misyon edindik. 11 yıldır yükseköğretime bu bakış açısı ile yön veren Nişantaşı Üniversitesi olarak bizler, eğitim sürecinin de teknoloji gibi kendini sürekli güncelleyerek devam etmesi gerektiğine inanıyoruz. Nişantaşı Üniversitesi olarak, Bilişim Vadisi’nin proje yürütücüsü olduğu Türkiye Açık Kaynak Platformu’na üye olup, Üniversite – Sanayi iş birliğinin geliştirilmesi ve Bilişim Vadisi ile ortak çalışmalar yürütülmesi adına İş Birliği protokolü imzaladık.” dedi.

Paylaş:
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Instagram