DHA

DHA

Vakıf üniversitesi tarafından 23 Nisan Ulusal Egemenlik Bayramı adına, otizmli çocuklara özel etkinlik düzenlendi. Otizmli çocukların mutfağa girip öğrencilerle pasta yaptığı etkinlikte Rektör Prof. Dr. Şenay Yalçın, “23 Nisan Ulusal Egemenlik Bayramı, çocuklara armağan edilmiş bir bayramdır. Bu bayrama özel biz de üniversitemizde özel bir etkinlik hazırladık. Gerçekten çok da memnunuz. Bu çok farklı ve anlamlı bir etkinlik. Bunun devamını getirmek istiyoruz” dedi.

Nişantaşı Üniversitesi tarafından düzenlenen etkinliğe otizmli çocuklar ve aileleri katıldı. Üniversitenin Gastronomi Bölümü öğrencileri ile mutfağa giren minikler, öğrencilerle çeşitli yemekler yaptı. Rektör Prof. Dr. Şenay Yalçın ile Nişantaşı Eğitim Vakfı Kurucusu Dr. Levent Uysal da mutfağa girip minik otizmli çocuklara yardım etti. Mutfakta yapılan etkinliğin ardından minikler, üniversitede bulunan robotları inceleyerek küçük araba düzeneklerini çalıştırdı. Mutluluğu gözlerinden okunan otizmli minik Belinay, “Çok mutluyum, pasta yaptık. Sizi çok seviyorum” diyerek herkese teşekkür etti. Minik Ahmet Halit ise “Pasta yaptık, çok mutluyum” dedi. Ahmet, ‘tekrar buraya gelir misin’ sorusuna ise heyecanlı bir şekilde ‘gelmez miyim’ şeklinde cevap verdi.

“ANA HEDEFİMİZ, POZİTİF ENERJİYİ ONLARA GEÇİRMEK”

Etkinliği pozitif enerjiyi bütün dünyaya yaymak için düzenlediklerini belirten Nişantaşı Eğitim Vakfı Kurucusu Dr. Levent Uysal, “Özellikle küçük arkadaşlarımızın okula gelmesi, böyle değerli öğrencilerimizin onlarla kaynaşması ve buradaki pozitif enerjiyi minik minik yavrularımıza geçirmek için bu etkinlik çok iyi. Biraz keyif alıp pozitif iş yapmalarını istiyoruz” diyerek ana hedeflerinin bu olduğunu vurguladı.

DHA

https://www.dha.com.tr/egitim/otizmli-cocuklar-universite-ogrencileriyle-mutfakta-harikalar-yaratti/haber-1822484

Paylaş:
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Instagram