50 Sanatçı 70 Eser, Geleceğin Sanatçıları Bu Sergide!

50 Sanatçı 70 Eser, Geleceğin Sanatçıları Bu Sergide!

İstanbul Nişantaşı Üniversitesi, 100 Yılda 100 Etkinlik kapsamında birbirinden değerli zirvelere ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Üniversitenin düzenlediği NFT Zirvesi ve ‘Future Renaissance Collection’ adlı sergi; iş, cemiyet ve sanat dünyasından çeşitli isimleri ağırladı. Zirve kapsamında 50 sanatçı ve 70 eserin yer aldığı NFT eserlerinden oluşan sergiyi öğrenciler büyük bir ilgiyle tek tek gezdi.

İstanbul Nişantaşı Üniversitesi, 100 Yılda 100 Etkinlik kapsamında birbirinden değerli zirvelere ev sahipliği yapmaya devam ediyor.

Üniversitenin düzenlediği NFT Zirvesi ve ‘Future Renaissance Collection’ adlı sergi; iş, cemiyet ve sanat dünyasından çeşitli isimleri ağırladı.

Zirve kapsamında 50 sanatçı ve 70 eserin yer aldığı NFT eserlerinden oluşan sergiyi öğrenciler büyük bir ilgiyle tek tek gezdi.

Yaratıcı sanatlar ve NFT teknolojisine olan bilinirliği artırma amacının yanı sıra yerleşik ve yeni nesil sanatçıları destekleyen İstanbul Nişantaşı Üniversitesi, sanatseverlerle sanatı buluşturmaya devam ediyor.

Doç. Dr. Nagihan Çakar Koordinatörlüğünde, fikir yazarı ve akademisyen Prof. Dr. Uğur Batı Küratörlüğünde ve Sanat Danışmanı Dr. Gizem Pamukçu’nun katkılarıyla Future Renaissance Collection NFT ve Metaverse konuları üzerine zirveye ev sahipliği yaptı.  Sanatın birçok farklı yönünü NFT teknolojisiyle Blockchain’e aktaran NFT sanatçılarının eserleri, üniversitede sevenleriyle buluştu.

NFT SERGİSİ 20 GÜN ZİYARETE AÇIK OLACAK

Üniversitenin Sanat ve Tasarım Fakültesi Radyo-Televizyon ve Sinema Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Nagihan Çakar koordinatörlüğünde gerçekleştirilen etkinliğe başta Nişantaşı Eğitim Vakfı Kurucusu Dr. Levent Uysal olmak üzere; Taner Alakuş, Kaan Kayabalı, Cem Kınay, Devrim Danyal, Prof. Dr. Uğur Batı, Elif Dağdeviren, Av. Onur Şahin, Mahmut Erdal, Dr. Gizem Pamukçu, Özden Pelister, Nuri Sayraç, Gaye Donay gibi, iş, sanat, akademi ve cemiyet dünyasından isimler katıldı. Sergi 20 gün boyunca ziyarete açık olacak.

 

Kaynak: Teknotalk

Paylaş:
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Instagram